Quod licet Iovi, non licet bovi *

16. srpna 2011 v 17:17 | richard |  U nás - v Němčičkách
To jsem si dovolil moc, nezaplatit na přelomu roku stočné v místě svého bydliště, tedy v Němčičkách. Ač jsme tak předchozí roky činili samozřejmě a bez nějakých okolků, letos jsem si řekl, že využiji institut splátek (mimochodem Obecní úřad mne sám první vyzval k sjednání kalendáře splátek, když byla úhrada stočného za naši rodinu po splatnosti), který tak velkoryse zavedlo zastupitelstvo obce. Kdy a proč se tak stalo?


Bylo to loni, když jeden ze zastupitelů a předseda místní buňky ODS, Pavel Stávek, kupoval obecní pozemek a obecní zastupitelstvo mu schválilo jeho prodej na 10-ti leté splátky (10 x cca 50 tis. Kč) a bez navýšení o např. alespoň inflaci (sic!) a to v době, kdy si Obec Němčičky byla nucena kvůli nedostatku finančních prostředků vzít u banky provozní úvěr ve výši přibližně stejné, jaká byla prodejní cena pozemků, který většina členů zastupitelstva odhlasovala na splátky. Už tehdy jsem si řekl, že jde o zajímavý precedens, protože když jednomu a takto velkorse, proč ne ostatním. Nakonec, proč by občané nemohli spolufinancovat podnikatelské aktivity jednotlivců, že :-)
Přesto, že mi OÚ sám navrhl jednání o splátkovém kalendáři, od tohoto návrhu jednostranně rychle odkvačil, když zjistil, že jsem se přihlásil do výběrového řízení o prodej nějakých obecních pozemků. Pozemků bylo spoustu, vlastně to byly jen lesy po katastru obce a nebo pozemky v přírodní památce Jesličky. Zájemce byl kromě mne jen jeden. Neprve zastupitelstvo obce prodej pozemků schválilo (jiný zájemce do stanoveného termínu nebyl), když jsem však zaslal návrh smlouvy se zakotvením splátek kupní ceny tak jak bylo praktikováno v loňském roce, byl jsem starostou odmítnut. Zajímavé. A to mám přitom modrou knížku! Teda od vojáků, ale barva sedí, ne?
No nic, odmítli taktéž splátkový kalendář na stočné a vyzvali mne k úhradě stočného. Zajímalo mne, jak se postupuje v případě, že toto nebude uhrazeno, protože mám indicie o mnohých spoluobčanech v obci že roky dluží nejen za stočné, ale i za svoz odpadů a jiné poplatky. Dlouho nic a v červenci k nám dorazilo psaní. Teda dorazilo... našel jsem na dvoře v krabici kde se hrají děcka se psem, oznámení od pošty o uložení písemnosti od OÚ Němčičky, samozřejmě až po datumu poslední možnosti vyzvednutí si. Tak jsem napsal na OÚ, jakýže pozdrav mi zasílali a kde skončil. Odepsali mi, že byl prý poslední den vhozen do poštovní schránky. Jsem poměrně zvědavý, tak abych se dozvěděl, co hezkého mi posílali, nechal jsem si přichystat kopii dopisu, který jsem si obratem vyzvedl. A EJHLE!

"Věc: Výzva k doložení dokumentů o nakládání s odpadními vodami
Tímto Vás vyzýváme k doložení podepsané smlouvy o odvádění odpadních vod s Obcí Němčičky"...
...
Upozorňuji Vás, že se jako fyzická osoba dopouštíte přestupku tím, že neoprávněně vypouštíte odpadní vody do kanalizace (paragraf 10 odst.2 zákona o vodovodech a kanalizacích)..."
aj.

Zajímavé. Starosta po mě chce něco, co nemám a to ví moc dobře. Od roku 2008 jsme obci za stočné platili i bez smlouvy (ano, chyba naše, neznalost zákona neomlouvá) a obec tyto peníze i bez smlouvy příjímala a ani necekla. Ale občane, neopovažuj se zlobit! Na každého něco máme a když budeš potížista a budeš se moc ptát, nevyplatí se ti to! chtělo by se říci. Faktem totiž je, že písemnou smlouvu o odváděni odpadních vod do kanalizace s velkou pravděpodobností nemá VĚTŠINA OBČANŮ. Totiž to, že zmiňovaná smlouva má mít písemnou podobu (funkční a závazna je obecně i ústní forma, pokud není specifikováno jinak) je v platnosti až vládní vyhláškou ze dne 6. 5. 2011.
Pikantní také je, že pár dní před tím, než jsem našel v té krabici leták o znamující nějaký dopis z OU, jsem z vlastní vůle zaslal na účet obce převodem první splátku ve výši 500 Kč z celkových 3000 Kč.
Zajímá vás jak to dopadne? Sledujte tento blog. Tuším, že to tu ještě bude pikantnější :-) než doposud.

* Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi...
 


Komentáře

1 Vena Vena | E-mail | 1. září 2011 v 22:55 | Reagovat

uz sem to taady myslim nekde psal, tak znovu, mate tam veselo v Nemcickach:]]

2 Pinďa Pinďa | 6. ledna 2012 v 14:59 | Reagovat

U nás na vsi je to tak, že pokud má někdo závazky vůči obci, nemůže od obce žádat jakýkoliv odprodej čehokoliv. No máto logiku, ne? Když nemám na poplatky, v tomto případě na stočné, těžko mohu kupovat pozemky.
A takovejch "volů", viz tvá poslední věta v příspěvku, tu máme taky dost...

3 richard richard | 6. ledna 2012 v 18:34 | Reagovat

No, pokud by obec mela ke me vyrovnane vsechny zavazky, tak bych k tomu asi pristipoval taky jinak...ale vykaceli me nekolik oresaku, bez omluvy, doted to neni doresene. tedy nejenom pokaceli stromy, z kterych mivam uzitek (na mem pozemku, na nejz vstoupili a konali bez meho svoleni), ale i ukradli drevo (topime drevem). Kapisto? A kdyz nekdo jiny nema 500 000 Kc na pozemky, z nich ma jiz nyni zisky, proc mu to ma (bezurocne!) 10 let uverovat ostatni obyvatelstvo? Bordel.

4 plus size cheap dresses plus size cheap dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 10:29 | Reagovat

I, severely, have to be doomed to catch.
http://www.speakdress.com

5 gallons gallons | Web | 18. června 2015 v 16:41 | Reagovat

půjčky dalibor kubeš :-(

6 imaginist imaginist | Web | 9. září 2016 v 8:12 | Reagovat

nejlepší půjčka do 5000kč :-|

7 Dorothyphits Dorothyphits | E-mail | 17. července 2017 v 20:37 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170717

8 AaauceLouby AaauceLouby | E-mail | Web | 29. července 2017 v 13:29 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

9 Carolynvon Carolynvon | E-mail | 5. srpna 2017 v 0:34 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

10 Dannyped Dannyped | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 19:56 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

11 GeorgeFow GeorgeFow | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 17:44 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>прок млм ключи, цели сетевого маркетинга</a>

12 SlavaWbr SlavaWbr | 6. října 2017 v 0:13 | Reagovat

Hey everyone! Lately I have been battling with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/buy-ambien-online>interaction</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

13 BethanyMab BethanyMab | E-mail | Web | 6. října 2017 v 20:40 | Reagovat

http://neptune.blackplanet.com/Cyrus887/message/13651795

14 AlysonBky AlysonBky | E-mail | Web | 8. října 2017 v 20:15 | Reagovat

Hello everybody! Lately I have been dealing with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-hcl-50mg-vs-vicodin>website</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

15 AlysonXyy AlysonXyy | E-mail | Web | 29. října 2017 v 9:59 | Reagovat

http://freereleasegarden.snack.ws/contact

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama