Jak to vypadá?

6. července 2011 v 11:11 | richard |  U nás - v Němčičkách
Jak to vypadá? - to je otázka, která asi nejčastěji nyní padá mezi vinaři co e potkají ve vinici či u vinice či na cestě do vinice.

No zatím to nevypadá špatně, chtělo by se říci. Kromě sporadického poranění od krup jedné z časně letních bouřek, pozůstatků jarního okusu od zvěře a nebo sporadicky chyceného hroznu schovaného kdesi pod větvovím a ve stínu poblíž stojícího stromu to věru nevypadá zle, když si člověk vybaví loňský ročník. Hroznů je pěkně, jsou mohutné, fenofáze jsou v pořádku, i vláhy je relativně dost...uvidíme co nám nadělí červenec.
Jinak pomalu končí sezóna třešní (pro zájemce - již jen tak do víkendu, pak už to jde do škopku), vrcholí višně a začínají se rozbíhat meruňky (letos se zdá být střední úroda a velmi pěkná kvalita). Chystá se k nám během nadcházejícícho léta několik dobrovolníků na faremní praxi za byt a stravu, takže o legracoi nebude jistě nouze, zvlášť s ohledem na to, že většina z nich nemá za mateřštinu žádný slovanský jazyk.


Jestli pojedete během vašich letních dní kolem kolem či vozem a nebo pěšky, stavte se na pohárek a kus kozího sýra, ten tvarohovitý z nich na česnekové topince je obzvláště lahodný s pohárkem Divého Ryšáku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama