TZ tak jak přišla

11. května 2011 v 12:12 | richard |  Blue mountains
V České republice vzniklo třetí značení vín VOC
Tisková zpráva ze dne 11. května 2011
Občanské sdružení VOC Modré Hory obdrželo od Ministerstva zemědělství ČR teprve jako třetí v České republice prestižní označení VOC - víno originální certifikace. Vznikl tak třetí region, řídící se apelačním systémem značení vín (dle místa původu) - VOC Modré Hory.
Označení VOC Modré Hory se bude týkat pouze vín z modrých odrůd Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal, pocházejících z přesně vymezeného regionu a vyráběných dle přísných podmínek. Bude tak garantována nejvyšší kvalita vín, jež se odlišují od běžných odrůdových vín dané vinařské podoblasti. Vinařská veřejnost chápe tento region jako srdce pěstování modrých odrůd. Vznikem VOC Modré Hory zde bude ještě více kladen důraz na geografický původ a na daný terroir.
"VOC je o etice a už je jen na vinařích, jak svá vína při VOC uvedou v život a provedou je všemi úskalími až ke konečnému spotřebiteli," komentoval vznik nového VOC Ing. Antonín Králíček, vedoucí oddělení pro víno na ministerstvu zemědělství.
Po VOC Znojmo a VOC Mikulov bude moci také sdružení šestnácti vinařů z pěti vinařských obcí (Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice) označovat svá vína místem původu, nikoli tedy jen nejběžněji užívaným systémem podle obsahu cukru ve vinném moštu.
Popis k fotografii:
Certifikaci za dohledu ing. Antonína Králíčka, vedoucího oddělení pro víno MZE, od ing. Evy Divišové, ředitelky odboru rostlinných komodit MZE, převzala za vinaře ing. Liana Hrabálková z Vinných sklepů Roztoky.
Pro více informací:
Ing. Jan Stávek, Ph.D., o.s. VOC Modré Hory
Tel.: +420 774 430 739
Daniel Kříž, Omnimedia, s.r.o.
Tel.: +420 728 602 304
Více o vínech na www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz.
 


Komentáře

1 Jirka H. Jirka H. | 12. května 2011 v 6:07 | Reagovat

No to je teda povedena trojka. To se tak foti po kazdem razitku?

2 Luboš Luboš | 12. května 2011 v 16:00 | Reagovat

takové fajn vymezení něčeho ... aktivity VOC, jinak že by to pro mě znamenalo lepší víno ? Ale kdeže, vinař to musí mít srovnané v hlavě a podporovat víno v samočinné tvorbě, když se podívám, kdo všechno usiluje o VOC - budou ta vína lepší ? To spíš kdyby Autentisté vydali nějakou "Chartu" o kvalitě vína, aneb jak víno podporovat v charakteru, aby šlo vlastní cestou

3 Jirka H. Jirka H. | 12. května 2011 v 18:35 | Reagovat

Naprosty souhlas. A navic, vzpominam si v teto souvislosti na hlasku jednoho kantora z hudebni skoly: "kdyz oni neumeji hrat a zpivat, tak si to museji vykricet a vydupat"...

4 Ondra Ondra | E-mail | Web | 12. května 2011 v 20:52 | Reagovat

Jé, to je pěkné. Třeba to konečně rozhoupe Autentýky k manifestu. Jeden jsem jim tady navrhnul: http://winepunk.cz/2010/12/17/o-skromnosti-mysticizmu-a-autentistech/

Anebo taky ne. Protože na neustálý vymezování se proti blbosti a boj s větrným mlýnstvím je život moc krátkej a hezkej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama