Modrý Portugal po Veritas-Templářsku

26. května 2011 v 19:19 | richard |  Ochutnávka
Dalším zástupcem tuzemských biovín, nováčkem mezi nimi z ročníku 2009, je Modrý Portugal pozdní sběr 2009 z trati Stará hora z Bošovic, připravený společností Veritas, s. r. o. a distribuovaný vinařským družstvem Templářské sklepy Čejkovice.


Vinohradnicko-vinařská rodinná společnost Veritas, s. r. o., začala od sklizně 2009 ve větší míře spolupracovat s jedním z největších producentů vína na trhu, vinařským družstvem Templářské sklepy Čejkovice. Bošovická Veritas obhospodařuje v režimu ekologického vinohradnictví několik desítek hektarů vinic a patří k největším pěstitelům biovinic. Své hrozny zpracovává v moderním provozu ve Velkých Hostěrádkách šikovně schovaném ve dvoře a humně jednoho staršího hospodáského stavení, doslova co by kamanem dohodil od vinic. Vinicím a sklepu se tu věnují dva bratři, zároveň spolumajitelé firmy, Jarmil a Pavel Pospíšilovi, zakladatel firmy, vinařské veřejnosti jistě dobře známý Vlastimil Pospíšil synům firmu předal rozhodování a otěže (to ovšem neznamená, že jim do toho nekecá :-)


O víně aneb co uvádí viněta
"Hrozny pro přípravu BIO vín jsou připravovány a zpracovávány v systému ekologického zemědělství s maximálním důrazem na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj", uvádí na zadní vinětě výrobce a podrobněji pokračuje v informativní knížečce zavěšené na hrdle láhve: "Templářské sklepy Čejkovice představují převratnou řadu BIO vín. I my si uvědomujeme, že nemáme Zemi na jedno použití a cítíme potřebu vrátit se ke kořenům, tedy k tradičním výrobním postupům a rovnováze v přírodě.
BIO HROZEN
Půdy, ale i keře ekologických vinic, nejsou zatěžovány chemickými pesticity a hnojivy. Hrozny jsou vyprodukovány bez použití chemických insekticidů, fungicidů a hnojiv. Vitální révy tak přirozeně produkuje obrané látky (např. resveratrol), které nejen že zodpovídají za ochranu révy před chorobami, ale chrání i zdraví nás - konzumentů. Ekologické vinice jsou domovem vzácných a ohrožených druhů hmyzu a rostlin.
BIO VÍNO
Ani ve vínech tak nejsou stopy cizorodých pesticidů a dovolují nám okusit čistou odrůdovou chuť, kterou znali naši dědové. Při vinifikaci se zříkáme všech dnes běžně používaných přípravků - čisté kultury kvasinek a jejich živných solí, enzymů a čiřidel. Jediné, co si enologové Templářských sklepů neodpustili, je uchovávání BIO vín v nerezových tancích, částečně řízená teplota při kvašení a použití bentonitu ke stabilizaci proti bílkovinným zákalům. BIO vína jsou proto zemitá a mají zřetelný archetypální charakter.
Nákupem ekologicky vyprodukovaných vín podporujete špičkové vinaře prosazující návrat k zemědělství, které dává žanci na kvalitní život i dalším generacím.
Tradiční pěstování hroznů a výroba vína je pro nás věcí cti, úcty, nadšení, ale i pýchy z vykonané práce."
Toliko sáhodlouhé povídání, které ze zavěšené knížečky však musíte číst téměř lupou, jak malý byl použit font. Ale zpět k zadní vinětě, kde najdeme výrobcem uvedený senzorický profil vína: "Víno temně rubínově barvy s odstíny povidel. Ve vůni oslovuje výrazná ovocnost s nádechem kompotovaných višní v hořké čokoládě. Chuť je příjemně hladká až sametová s tónem třešňové pecky a kořenitostí v závěru."
Asi není na místě komentovat gramatickou úroveň viněty (asi šita horkou jehlou, texty by na svůj rozsah dostaly tak 4-), polemická je též otázka (s)právnosti viněty - viz handrkování EU-legislativců a vinařů okolo používání loga a označení BIO pro vína, které se asi ještě potáhne. Pozastavuji se však nad některými tezemi; pokud mám ochutnat chuť, kterou "znali naši dědové", neměl bych používat nerezové nádoby či řídit teplotu. Archetypálnosti chuti totiž tak asi těžko dosáhnu.

Senzorická analýza
Velmi hluboká barva, málem až pro odrůdu netypická. Jiskra je přítomna, i když přes vysoký odstín barvy až těžko určitelná. Vůni dominuje lehká, navinulá ovocitost s podtóny přezrálého peckového ovoce. Chuť je příjemně zaoblená, vínu nechybí jemná, dobře zakomponovaná kyselinka. V dochuti jsou patrné dřevité tóny - víno zrálo v sudu a nebo byly při výrobě užity přípravky na bázi taninů.

Hodnocení ve 100-bodové stupnici Mezinárodní unie enologů: 84 bodů

Celkové shrnutí
Název vína, odrůda: Modrý Portugal
Ročník: 2009
Jakostní zařazení: pozdní sběr
Biocertifikace: CZ-Biokont-03
Alkohol: 12%
Zbytkový cukr: 2,6 g/l
Kyseliny: 4,9 g/l
Evidenční číslo jakosti: 31E-10/39
číslo šarže: 2/09
Objem láhve: 0,75 l
Maloobchodní cena: 216 CZK (včetně 20% DPH)
Číslo výrobku: 12349
Balení: kartón 6 lahví

Jde o příjemné, pitelné víno bez nutnosti zásadního přezkoumávání či hloubání. Najde své příznivce mezi všemi vrstvami milovníků vína. Cena je vyšší, ale za ochutnání určitě stojí. Víno není určeno pro archivaci, odhaduji jeho skladovací potenciál do zenitu na 2-3 roky od sklizně. Ještě přece jenom k té ceně: nevím, zda totlik vybočuje od vín v biokvalitě ze států na jih od nás, které na pultech našich obchodů stojí kolem stovky, ale budiž. Víme totiž, jak také může vznikat BIO v Itálii. Ovšem to není obhajoba či zakrývání dosud nedořešené, loni na sklonku roku rozběhlé kauzy Templáři vs. SZPI...ostatně, jsou k věci nějaké nové informace? V jaké fázi je šetření - nevíte někdo?
 


Komentáře

1 Luboš Osička Luboš Osička | 1. června 2011 v 11:39 | Reagovat

to jsou ale plky ... kolik to zase dá práce to konzumentovi vysvětlit, když je masírovaný takovými "srandami"

2 mmm mmm | 1. srpna 2011 v 11:51 | Reagovat

pokud jde o kauzu tsč versus szpi, tak jako laik se osobně domnívám, že s ohledem na to, že kontrola, která byla zahájena vloni někdy konce července je po marném uplynutí jednoho roku v souladu se správním řádem ukončena jako zmarněná. podle zákonů není možno vést kontrolu (podobně jako např. přestupkové řízení) déle než 1 celý kalendářní rok.
jako laik, ale né blbec, odhaduju, že na podzim, až se zase začne ve velkém prodávat víno před vánoci, szpi do médií s nějakým průšvihem templářů jistě vyrukuje. to aby bylo konzumentům jasné, co si nemají kupovat (hlavně v sektech) a škody na hospodářských výsledcích byly co největší.
že je šebesta úplná kurva a pavelka blbý jak troky ví každý, kdo na szpi kdy dělal ;-)

3 brown bridesmaid dress brown bridesmaid dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 15:40 | Reagovat

This is a great site. Good fresh interface and very informative blogs. I will be coming back soon, thanks for the great blog.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama