Výsledky ryzlinkové ankety

26. dubna 2011 v 12:00 | richard |  Výsledky anket
Už pěkných pár týdnů se vám tu nabízela k účasti ryzlinková anketa. Měli jste možnost projevit co máte na Ryzlinku nejraději. Zde jsou výsledky:

Sešlo se nám tu celkem 62 odpovědí, děkuji za ně! Asi nebude překvapením, že absolutně bezkonkurenčně zvítězila "petrolejovinka", pro kterou hlasovalo 45,2% vínamilců. Na druhém místě se zaslouženě umístila mnou též vyhledávaná "řízná kyselinka" (25,8%), dále uspěl "stařinka" (9,7%), "když se suchý jak pouštní vítr" (8,1%) a "když je pořádně sladký" (8,1%) a nejméně hlasujících kliklo na "lehký zbyteček cukru" (3,2%). Varianta "ovocitost, zejména po jablíčku" se ovšem nedočkala vůbec žádného hlasu.
Podrobněji zde:
Na Ryzlinku mám nejraději
petrolejovinku 45.2% (28)
když je suchý jak pouštní vítr 8.1% (5)
říznou kyselinku 25.8% (16)
lehký zbyteček cukru 3.2% (2)
když je pořádně sladký 8.1% (5)
stařinku, když dobře nazraje 9.7% (6)
ovocitost, zejména po jablíčku 0% (0)

Co výše uvedeného vyplývá? Snad výzva, abychom připravovali Ryzlinky petrolejovinkové a s říznou kyselinkou. Žádné kvazi-ovocitosti, žádné zbytečky cukru. Když už zbytek cukru, tak pořádný a ne žádné polosuché a polosladké. Nic proti bobulovému Ryzlinku - asi buďto suchý, řízně kyselý a s petrolejovinkou a nebo se zbytkem přes 100 g. Nic mezi tím neoslovuje. Tedy alespoň ty, co hlasovali tu v anketě.
Takže to by byly ryzlinky. A proto, že se přehouplo jarně-letní období, přichází máj, dovolím si udělat anketu na téma májového vína. Že nevíte, o co jde? Nevadí, sledujte novou anketu, která se zde, spolu s dalšími vysvětlujícími informacemi objeví do konce týdne.
 


Komentáře

1 Luboš Luboš | E-mail | Web | 26. dubna 2011 v 16:13 | Reagovat

ono to chce prvoplánovitě nechat ten ryzlink vyzrát a ne ho lahvovat jako nedozrálé děcko, ale souhlas.

2 Richard Stávek Richard Stávek | 26. dubna 2011 v 21:41 | Reagovat

nevim, neumim posoudit, zatim jsem vzdy daval svy dva radky RR z Novosadu do smesky s traminem (taktez novosad - oboje vysadba z pocatku sedesatch let) a byl nadherne merunkove-cajovy, povetsinou se to vypije jako mlade

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama