Duben 2011

Nabídka sazenic Sevaru

26. dubna 2011 v 22:16 | richard |  Ostatní
Tak jsme minuly tyden vysazovali a zustalo nekolik desitek volnych sazenic. Mate-li nekdo zajem, ozvete se. Jde o Sevar, novou rezistentni odrudu kde jeden z rodicu je Vavroch. Plne, hutne, jakoboruvkove vino. K odebrani u nas v Nemcickach...

Výsledky ryzlinkové ankety

26. dubna 2011 v 12:00 | richard |  Výsledky anket
Už pěkných pár týdnů se vám tu nabízela k účasti ryzlinková anketa. Měli jste možnost projevit co máte na Ryzlinku nejraději. Zde jsou výsledky:

Sešlo se nám tu celkem 62 odpovědí, děkuji za ně! Asi nebude překvapením, že absolutně bezkonkurenčně zvítězila "petrolejovinka", pro kterou hlasovalo 45,2% vínamilců. Na druhém místě se zaslouženě umístila mnou též vyhledávaná "řízná kyselinka" (25,8%), dále uspěl "stařinka" (9,7%), "když se suchý jak pouštní vítr" (8,1%) a "když je pořádně sladký" (8,1%) a nejméně hlasujících kliklo na "lehký zbyteček cukru" (3,2%). Varianta "ovocitost, zejména po jablíčku" se ovšem nedočkala vůbec žádného hlasu.
Podrobněji zde:
Na Ryzlinku mám nejraději
petrolejovinku 45.2% (28)
když je suchý jak pouštní vítr 8.1% (5)
říznou kyselinku 25.8% (16)
lehký zbyteček cukru 3.2% (2)
když je pořádně sladký 8.1% (5)
stařinku, když dobře nazraje 9.7% (6)
ovocitost, zejména po jablíčku 0% (0)

Co výše uvedeného vyplývá? Snad výzva, abychom připravovali Ryzlinky petrolejovinkové a s říznou kyselinkou. Žádné kvazi-ovocitosti, žádné zbytečky cukru. Když už zbytek cukru, tak pořádný a ne žádné polosuché a polosladké. Nic proti bobulovému Ryzlinku - asi buďto suchý, řízně kyselý a s petrolejovinkou a nebo se zbytkem přes 100 g. Nic mezi tím neoslovuje. Tedy alespoň ty, co hlasovali tu v anketě.
Takže to by byly ryzlinky. A proto, že se přehouplo jarně-letní období, přichází máj, dovolím si udělat anketu na téma májového vína. Že nevíte, o co jde? Nevadí, sledujte novou anketu, která se zde, spolu s dalšími vysvětlujícími informacemi objeví do konce týdne.

Quo vadis, Němčičky?

21. dubna 2011 v 12:33 | richard |  U nás - v Němčičkách
Kam kráčí Němčičky bude zřejmější po dnešním veřejném jednání zastupitelstva obce, které se koná v 18 hod. a kde se bude řešit vypořádání námitek k návrhu nového Územního plánu obce. Jako "profláknutý potížista" jsem samozřejmě nemohl usnout, jak se nešťastně stalo při projednávání změny stávajícího ÚP, která tak brutálně posléze zdevastovala obzor krajiny směrem od kapličky Sv. Antonínka směrem k Pálavě.

Divý Ryšák JE!

13. dubna 2011 v 10:10 | richard |  Ostatní
Tak jsem dnes za ranního kuropění po čase zabrousil na vetlin.cz a hle, prý můj Divý Ryšák je momentáně vyprodán, stejně jako mladé, břeskní, Vinum Iuvenale.

Pozdrav z Malých Antil aneb Carribean paradise

1. dubna 2011 v 11:32 | richard |  Ostatní

Milí čtenáři tohoto blogu, moje několikadenní odmlka byla způsobena dočasným odpojením internetové konexe přes satelit v oblasti, kterou jsme se aktuálně Atlantikem pohybovali.