Jarní úklid v Němčičkách

11. března 2011 v 22:32 | richard |  U nás - okolečně
Prý jsem aktivista. Kdesi to psali. No, jak se to vezme. Každopádně tímto vás Občanské sdružení ŠÍPEK zve na třetí ročník akce Jarní úklid přírody, který se tentokrát odehraje opět ve viničních tratích a to v rozsáhlé lokalitě jihovýchodně od obce - v trati Veselý (směrem na Bořetice).


Naše o.s. ŠÍPEK vzniklo někdy na sklonku roku 2007 jako reakce na novodobé "budovatelské" aktivity místní soldatesky ODS mající silný vliv v obci. Je vlastně seskupením občanů z Němčiček a okolí, kterým není lhostejný osud našeho životního prostředí, přírody a krajiny. Máme pole působnosti dosti široké - do stanov, které schválilo MV ČR a zaregistrovalo nás, jsme doslova napsali, že naše zájmy sahají až tam, kam dojde pěší chůzí krajinou dospělá žena za půlden. Každopádně v roce 2008 jsme zorganizovali první ročník Jarního úklidu, který se soustřeďoval na cestu od toho našeho savného Větřáku směrem dolů podél Skalic a dále Růžených k Bořeticím, dále kolem meruňkového sadu místního ZD a dále Růženýma nahoru až nad Puclejty. Odvezlo se několik kárek za traktor neskutečného bordelu co bylo poházené kolem polních cest a u hranic záhumenků - ať už zpustlých a nebo i obdělávaných. Drobná fotogalerie je na našem bývalém blogu ZDE.
Rok 2009 byl ve znamení pauzy. Loni jsme se vrhli do vyčištění cest kolem tratí Špigle, Bočky a dále Toufarkama dolů lesem Pod Bočky/Soudný. Fotodokumenatce se bohužel nezachovala; akce ale byla i tak úspěšná, tuším dvě kárky za traktorem a nakonec příjemný táborák v ořechovém sadu za vůně rožněných klobás a tklivých písní.
Letos jsem se několikrát v zimě brouzdal v houštinách bohudík nezterasovaných "bořeckých" Veselých a setkal jsem se na mnoha a mnoha místech s neskutečným bordelem v křovinách, kolem vinic zpustlých i obdělávaných, v roklinkách, kolem viničních boud a chatek, no prostě děs. Letos tedy Veselý. Sraz bude v neděli 27. 3. ve 13 hod. u parkoviště u místního sportovního areálu. Partnerem je nám tentokrát Český svaz ochránců přírody, který nám velmi ochotně v rámci celosvětové kampaně CLEAN UP THE WORLD, vypomohl s podporou po stránce vytištění pozvánek a dodáním znovupoužitelných pytlů na odpadky.
Uvidíme se poslední březnovou a zároveň první (astronomicky) jarní neděli? Pracovní rukavice a něco na opečení s sebou!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama