Dvě ocenění pro literaturu o víně v češtině

20. března 2011 v 14:28 | richard |  Nedělní literární chvilka
Velké pocty se dostalo dvěma česky psaným knihám o víně na veletrhu v Paříži. V rámci mezinárodního veletrhu gastronomické literatury Paris Cookbook Fair jsou již tradičně vyhlašovány ocenění v několika desítkách kategorií a podkategorií oblasti literatury o jídle a pití. Na prestižní ocenění Gourmand World Cookbook Awards letos 3. března dosáhly dva v tuzemsku vydané tituly.


V podkategorii "Best drinks and health book (kniha o pití a zdraví) kategorie LIFESTYLE (životní styl) druhým místem oceněna kniha VÍNO NA ZDRAVÍ autorů Milana Šamánka a Zuzany Urbanové. V podkategorii "Drinks education book" získala pěkné čtvrté místo kniha Vladimíra Železného Dobré rady milovníka vína" (viz recenze ve Vinařském obzoru č. 11/2010 nebo též ZDE). Celkově bylo do této veletržní soutěže přihlášeno více než 500 knih z 32 zemí.


Stříbrná kniha autorské dvojice Šamánek-Urbanová, která vyšla v loňském roce za podpory Vinařského fondu a společností Bohemia Sekt, Vinné sklepy Valtice a Znovín Znojmo a byla slavnostně pokřtěna na Valtických vinných trzích, byla oceněna i v tuzemsku - v rámci vyhlašování ocenění Vinařství roku 2010 jí byla Svazem vinařů udělena cena VINDEMIA LIBRI za nejlepší knihu na tuzemském trhu propagující víno, která byla vydána v roce 2010.
Je skvělou zprávou, že tak významné mezinárodní klání na poli literatury o vaření a o víně ocenilo dvě tuzemské publikace. Co mě však na celém tom úspěchu a informacích kolem překvapilo, bylo to, že jak PR aktivity kolem Šamánkova Vína na zdraví, tak i web vladimirzelezny.cz, zamlčují úspěch té druhé publikace. V tiskové zprávě, která kolovala internetem (a je mimochodem velmi neúplná, dalo by se říci, že odbytá), není dokonce ani uvedeno v jakých souvislostech a kdo vyhlašoval ocenění a ani to, že kategorií a podkategorií bylo v Paříži k vyhlašování několik desítek. Může z ní totiž vyplývat, že kniha byla druhá nejlepší na světě vůbec, což je velmi nepřesné a zavádějící - každopádně úspěch knihy a její kvality toto nesnižuje, alespoň ne v mých očích (knihu si zajistě pořídím a posléze se zde o ní znovu zmíním). Spíše je zarážející ta autocenzura v mediálních textech a značná nepřesnost v prezentaci úspěchu. A to je škoda.

Paris Cookbook Fair
Ocenění Gourmand World CookBook Awards bylo poprvé udělováno v roce 1995. U zrodu myšlenky stojí francouzský novinář s gastronomickým zaměřením Edouard Cointreau. Od té doby každoročně při příležitosti pařížského veletrhu gastronomických knih udělovány tato ocenění a to hned v několika desítkách kategorií. Cílem této aktivity není jen vybrat a ocenit ty, kteří "vaří slovy" nebo pomoci čtenářům na celém světě v orientaci mezi více než 26 tisíci knih, které v oblasti vycházejí, ale též pomoci vydavatelům k případným překladům kvalitních knih do dalších jazyků a oslovení čtenářů v jiných zemích nebo také ukázat velkoobchodníků knihami, která padesátka knih stojí opravdu za pozornost. Je evidentní, že vedle těchto počinů nezapadne ani velký podíl na zvyšování znalostí v oboru, šíření osvěty a celkový respekt k jídlu a vínu.
V roce 2009 mezi sebou soupeřilo přes 6000 knih ze 139 zemí a to v 59 kategoriích.
 


Komentáře

1 MT MT | 21. března 2011 v 22:26 | Reagovat

Kniha je fajn, i když se přiznám, že daleko lepší bylo absolvovat celý komplex přednášek, s možností diskuzí s pány výzkumníky a lékaři, které od roku 2003 asi 3x proběhly na Masárně v Brně. Protože některé věci jsou silně zobecněny a vyznívají trochu jinak, než znělo na konferenci.

2 bridesmaid dresses bridesmaid dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 16:47 | Reagovat

When you register a domain name, the Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) requires your domain names registrar to distribute your personal reach info to the WHOIS database. When your itemizing seems in it online directory, it is publicly available to everyone who chooses to check domain leaders utilizing the WHOIS look app.
http://www.speakdress.com

3 MarcoP MarcoP | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:07 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama