Alsasko biodynamicky

1. února 2011 v 6:00 | richard |  Ochutnávka
V loňském roce jsem měl možnost se poprvé setkat s několika víny jednoho z předních alsaských biodynamických vinařů, rodinného vinařství Josmeyer z Wintzenheimu. Podrobněji a s publikovaným komentářem jsem přechutnal Pinot gris a Pinot noir. Nyní jsme otevřeli jejich Riesling ze sklizně 2007.

Ještě jednou k Josmeyerovým
Vinařská firma rodiny Josmeyerových sídlí v obci Wintzenheim vklíněné do samého srdce Alsaska, nedaleko města Colmar. Značka Josmeyer je už několik let řazena všemi předními odborníky na ´francouzská vína k absolutní špičce světové produkce bílých vín. Jejich přístupem k práci na vinohradě i ve sklepě, která je nesmírně poctivá a již několik let přísně biodynamická, si tento výrobce famózních Pinotů a Rieslingů získal řadu světových ocenění a příslušnost v prestižním sdružení biodynamiků, které se utvořilo kolem guru tohoto oboru - Nicolase Jolyho.
V polovině devadesátých let se původně striktně rodinné vinařství rozrostlo o výraznou osobnost. Christoph Ehrhart, v současné době obchodní ředitel, je předním propagátorem biodynamiky.
Mezi viniční tratě, na nichž vinařství Josmeyer hospodaří, patří také dvě významná Grand Cru - Brand a zejména kontroverzní Hengst, jehož poloha a půdní složení fascinují enology natolik, že je jednou z nejdiskutovanějších vinic certifikace Grand Cru na světě.
Vína z produkce domaine Josmeyer jsou vždy dokonale sestavena. I v případě základní řady Josmeyer Classique se jedná o vína s pěkným tělem, za nímž vystupuje typická velmi svěží kyselinka, která přímo vybízí k dalšímu doušku. Konzumace vín od rodiny Josmeyer jsou vždy svátkem a to nejen pro jejich bezkonkurenční kvalitu, ale také zpracování etikety a lahví, na kterých spolupracují přední umělci Alsaska.
Za vše hovoří i to, že Tom Stevenson, světově proslulý odborník na vína z Francie, řadí produkci vinařství Josmeyer na první příčku v absolutním hodnocení všech producentů vína v Alsasku.

O víně
Josmeyerova vína řady "Artist", z níž je tento Riesling Kottabe, jsou adjustována vinětou s motivy obrazů různých umělců. Výrobce uvádí, že vína jsou k jednotlivým motivům vybrána tak, aby projev umělcova díla byl v souladu a ladil s projevem vína. Pro Riesling Le Kottabe byl vybrán mladý, impulsivní umělec.
Vinice, z níž pochází hrozny pro ochutnávané víno, se nachází mezi obcemi Wintzenheim a Turckheim na rovinatých vinicích, které rostou na půdách vzniklých na aluviálních sedimentech a bohatých na jíl. V půdě je nemalý podíl písčitých částic. Ryzlinky z těchto tratí bývají velmi jemné. Vinice jsou staré průměrně 35 let.

Josmeyerovi věří, že jeden z důvodů, proč jejich hrozny vyzrávají časně a velmi dobře je i ten fakt, že kompletně celou produkci mají biodynamickou. Hrozny v roce 2007 v některých vinicích dosáhly své sklizňové zralosti již koncem srpna a tak byla sklizeň zahájena již 29. 8. 2007. Jde o nejčasnější zahájení vinobraní této rodinné firmy sahající až do roku 1854, kdy byla založena.
Hrozny byly sklizeny ručně a brzy celé šetrně lisovány na pneumatickém lisu po dobu 5-8 hodin. Samotok byl přetočen do nerezových tanků a ponechán spontánní fermentaci autochtonní mikroflórou kvasinek, která trvala bezmála měsíc. Zpočátku byla teplota fermentace v tanku řízena, později bylo dokvášení ponecháno spontánnímu vývoji. Počátkem roku 2008 bylo víno jemně filtrováno a v březnu lahvováno tak, aby si zachovalo přírodní kysličník uhličitý pro udržení svěžesti.

Senzorická analýza
Josmeyerův Riesling je v olivově zelené alsaské pistoli. Korek je opravdu excelentní kvality, taktéž cínová záklopka je špičková - žádný hliníkový fake. Decentní viněta ztvárňuje umělecké dílo mladého a neklidného umělce.
Barva vína je zelenkavě žlutá, víno je jiskrné. Vůně je decentní, jemná a čistě ryzinková, typická, chce se otevřít, teprve jemně nastupuje petrolej. Pevná, dobře strukturovaná kyselinka dělá víno pevným v kramflecích, je dobře zakomponovaná do celku - nic pro vyznavače vín s výraznějším zbytkem cukru. Víno má tóny toho nejvoňavějšího sena, když se podávkama hází do seníku. Tento riesling má vrchol evidentně před sebou.

Shrnutí
Název vína: Riesling "Le Kottabe"
Ročník: 2007
Výrobce: Weingut Josmeyer
Region: Alsasko, Francie
Zbytkový cukr: 7 g/l
Alkohol: 12,5%
Kyseliny celkové: 6,9 g/l
Výnos: 60 hl/ha
Průměrné stáří vinic: 35 let
Maloobchodní cena v e-shopu dodavetele: 385 Kč vč. DPH
Velkoobchodní cena: bude sdělena dle konkrétní objednávky.
Balení vína: kartony po 6 lahvích
Distribuce: možno přes Českou poštu nebo službu DPD a nebo osobně ve vinotéce: www.vinotteka.cz

Jde o moc pěkný alsaský Riesling, s jehož staršími ročníky bych se vzhledem k mému zalíbení petrolejovince velmi rád seznámil. Cena není nízká, ale její poměr s výkonem je vcelku odpovídající.
 


Komentáře

1 J.Č. / Jižní svah J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 1. února 2011 v 11:55 | Reagovat

Josmeyer podepisuji, jejich vína jsou fantastická! Což mi připomíná, že už dlouho jsem žádný nekoupil...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama