Pozvánka do Norimberku

12. ledna 2011 v 22:28 | richard |  Ostatní
Ve dnech 16.-19.2.2011 se v německém Norimberku uskuteční další ročník mezinárodního odborného veletrhu zasvěceného biopotravinám a obchodu jimi. Organizátoři i pro letošní ročník zaznamenali velký zájem o účast ze strany vystavovatelů - loni jich nabízelo své výrobky a služby téměř 44 tisícům odborných návštěvníků rovných 2557, i letošní očekávání jsou obdobná.


I letos bude jedna samostatná hala zasvěcena vínu. Zde budou mít zájemci možnost ochutnat vína na stáncích vystavovatelů - biovinařů z celého světa. Svoji samostatnou část bude mít ve vinném pavilonu též sotěž biovín, pořádaná již druhým rokem pod patronací odborného nakladatelství Verlag Meininger a pod hlavičkou známé světové soutěže Mundus Vini. I letos bude mít mezi expozicemi v hale 4A své zástupce Česká republika - pod záštitou svazu EKOVÍN se zde budou prezentovat se svou produkcí biovín vinařské společnosti Templářské sklepy Čejkovice, Víno Marcinčák z Novosedel a popický Gotberg. Hned první den veletrhu v 10 hodin budou spolu s oficiálním zahájení představeny hlavní výsledky mezinárodní soutěže biovín MUNDUSvini BioFach International Organic Wine Award 2011.


Hlavním tématem letošního Biofachu budou diskuze okolo možností ekologického zemědělství nasytit potravinový svět. Z předběžných studií, které uveřějňují přední výzkumná pracoviště vyplývá, že tato možnost do budoucna existuje. Vše je ale též odvislé od stravovacích návyků a životního stylu většiny populace vyspělých i rychle se rozvíjejících zemí a ochoty populace některé zvyklosti, značně zatěžující životní prostředí a půdu, měnit. I tato témata budou diskutována letos v únoru na Biofachu.
Mezi programovými novinkami se letos objevila např. tzv. OrganicNight, což pravděpodobně bude organická biospářka mezi výstavními expozicemi. že by se norimberští inspirovali bujarým večírkem, jenž každoročně už několik let probíhá v áčku na BVV v Brně během Vinexu nebo G+H? Ač pořadatelé ve svém magazínu prozaicky nazvaném BioFach 2011 uvádějí, že seznam konkrétních párty na stáncích je uveden na www.biofach.com, ať tam brouzdám jak brouzdám, k času psaní tohoto blogu jsem tam nic nenalezl. Ale nebude se jen pařit a nebo ochutnávat biolaskominy v různých pavilonech a že jich tam bývá! Neméně důležitou součástí bude též maraton seminářů, workshopů a panelových diskuzí, kterých by během čtyř veletržních dní mělo proběhnout rovných 140 - úctyhodné! Každý si vybere svoji specialitku. Pojedete taky? Neváhejte, Norimberk není daleko - stačí přespat někde za Plzní a ráno si přivstat a stihnete celý den veletrhu.
Více informací najdete na www.biofach.de
 


Komentáře

1 André André | E-mail | 13. ledna 2011 v 1:12 | Reagovat

Tož nechci být příliš sarkastický, ale pokud i ostatní vystavovatelé budou ze stejné kategorie jako ti naši, tak proč sa trmácet do Norimberka?

Tedy, kam ta "bio" cesta vlastně vede?

A co Vám zní lépe:
Chemie, nebo Biochemie?

André

2 Richard Stávek Richard Stávek | 13. ledna 2011 v 7:20 | Reagovat

Netuším, jaká je definice vámi zmíněné kategorie (bude jistě přínosné se o ni tady podělit). Jsem si jist, že mezi každou z tří zmíněných firem jsou hodně velké rozdíly - již jen v tom, že první zmíněná není biovýrobcem v pravém slova smyslu, jen distribuuje biovína vyrobená společností Veritas. Kam přesně přijdeme po biochodníčku nevím, ale jsou už první výsledky vlivu ekorežimu na biodiverzitu viniční fauny a flóry, na zdravotní stav půdy e její přirozenou úrodnost a stabilitu jejich ekosystému - a jsou docela povzbudivé. O samotné biovíno v láhvích na prvním místě nejde. Tedy alespoň mě ne.

3 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 13. ledna 2011 v 8:23 | Reagovat

Ve spojení s Templářskými sklepy a reklamou, kterou dělají moravskému vinařství v Evropě mi zní věta "O samotné biovíno v láhvích na prvním místě nejde" jako hláška z českého filmu. Tohle bio-PR mě mate.

4 Richard Stávek Richard Stávek | 13. ledna 2011 v 14:02 | Reagovat

Hm. Templarsky problem mi taky radost nedela. Jenze s ekologickym vinohradnictvim jako celkem tady ta afera nijak nesouvisi. I to "biovino", co budou na stanku prodavat, pro ne lahvuje uplne jina spolecnost. Nejsem jejich advokatem, jsem pro co nejprisnejsi tresty v teto kauze a exemplarni potrestani, obavam se ale, ze cistym vitezem bohuzel ani v tomto pripade SZPI nebude. Hlaska z ceskeho filmu? a z ktereho? Ja tam ovsem dodal jeste jednu podstatnou vec, ktera z toho nedela mnou hlasanou obecnou pravdu - to je ta posledni veta. Je to muj nazor vychazejici z dlouholete vinohradnicke cinnosti, tedy nejenom vinohradnicke, ale spise zemedelske a mozna obecne prace s prirodou, prirodnimi procesy a zivou hmotou. Ano, jsou aktivity, ktere stavi na odiv az vysledny produkt (lahev vina), trebaze neni bio, ani papirove, ani fakticky, ale na biovlne se veze, mnohdy parazituje. Ty znevazuji tu prvotni praci venku, pod sirym nebem. Opet zduraznuji, ze o toto by melo jit hlavne. Podobny problem je s vnimanim a pochopenim filosofie SLOW FOOD - spousta lidi se domniva, ze jsou SLOW kdyz se ucastni opulentnich veceri za doprovodu drahych vin v noblesnich restaurantech - je to ciry nesmysl. SF stavi na biodiverzite zemedelske prvovyroby, zachovani odrud (plemen), starych receptur, postupu atd. Gastronomie a veci s ni spojene jsou sice potrebna, ale nakonec "pouha" nadstavba. Znam dost lidi, kteri se o bio zajimaji jen potud, pokud jde o to, co dostanou do sebe usty - jakmile by meli treba - placnu - tridit doma odpad, dobrovolne se uskromnit v nakupech nesmyslu, obcas misto auta jezdit na kole ci chodit pesky coi nedejboze hromadnou dopravou a spoustu jinych drobnosti, ktere mnoho nestoji, ale hodne pomohou nakonec ve finale stejne ucini cloveka svobodnejsim - jejich bionadseni upada. Nic neni jen cernobile a je to tak dobre.

5 André André | 14. ledna 2011 v 0:26 | Reagovat

Omlouvám se, pokud to vyznělo Richarde proti Vám, ale jen jsem se chtěl dotknout současného trendu, tedy ke komercializaci všeho, co jen připomíná něco živého. Pro mě je cesta důležitější než nějaký papír (certifikát etc..)
!Bio! budu věřit Vám i ostataním autentistům, Abrlům, Peřinům… nakonec i tomu Velkému M, ale ne různým rytířům, ani farmaceutickým fabrikám nad Popicemi.

6 Richard Stávek Richard Stávek | 14. ledna 2011 v 7:00 | Reagovat

Nesouhlasím. Kde totiž získáte jistotu, že ta cesta je ta pravá, tedy deklarovaná? Jestli chcete věřit "biu", pak tak čiňte u těch, kteří mají biocertifikaci (jako že i já ji zatím nemám), cokoli jiného, co o biocertifikaci ani neusiluje, nemá smysl bio byť jen nazývat, a to nejenom z principiálního hlediska. Může se bavit o autentičnosti, naturalitě, přírodnosti aj., ale prosím vynechme (tam kde není certifikace ani zápis přechodného období) slovo bio. Jinak jde o parazitismus.

7 KHW KHW | Web | 17. ledna 2011 v 20:14 | Reagovat

když jsem předloni zkoumal co by to pro nás znamenalo být bio certifikovaně,tak jsem zjistil že vlastně k žádné zásadní změně v tom jak to děláme nedojde.Vyměnil jsem pár postřiků a díky pravidelným konzultacím s přitelem na telefonu(ŠTĚPÁN HLUCHÝ)jsme to zvládli,sice se ztrátou kytičky,ale s přesvědčením ,že to určitě funguje.Letos už jsme byli ve vinohradě daleko častěji a cíleněji a  s chorobama jsme si porozumněli tak jak nikdy předtím a přestože byl rok příšerný,dopadli jsme dobře.
Pro mně má bio největší přínos v tom ,že mně přimnělo a umožnilo  mi porozumnět fungování procesů uvnitř vinohradu tak abych se sám byl schopen rozhodnout co je potřeba,co pomáhá,co jsme udělali špatně a poučili se z toho.A taky se choval k rostlině stejně jako ke zvířeti, a ke zvířeti stejně jako k člověku.To papírování je na tom určitě to nejmíň příjemné,ale člověk by si ho měl dělat tak ,aby nepapíroval jenom kvůli papírování,ale především kvůli tomu,aby si mohl díky svým poznámkám věci líp uspořádat a třeba i dojít k něčemu novému.

8 AlysonRhm AlysonRhm | E-mail | Web | 25. října 2017 v 3:11 | Reagovat

http://freereleasegarden.snack.ws/buy-viagra-online-and-heal-your-own-sexual-issues.html

9 BethanyUov BethanyUov | E-mail | Web | 25. října 2017 v 4:46 | Reagovat

https://youtu.be/-seY1nsSY5I

10 AlysonOvd AlysonOvd | E-mail | Web | 29. října 2017 v 2:14 | Reagovat

http://freereleasegarden.snack.ws/contact

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama