Paběrkování

21. ledna 2011 v 7:56 | richard |  Ostatní
Sešlo se mi tu pár takových drobností, o které se chci podělit. Něco jste možná už četli někde ve zprávách, o jiném budete třeba zpraveni poprvé.


Docela pikantní mystifikace se povedla borcům co připravili web nového restaurantu Dog Heaven. Jak je uvedeno v úvodu, "psí maso je v Jižní Asii druhým nejpopulárnějším masem - hned po kuřecím! Psí maso je nejen velmi chutné, ale je také zdrojem důležitých živin, včetně bílkovin a uhlohydrátů. Vzhledem k obvyklému způsobu chovu psů představuje psí maso vynikající alternativu k průmyslově pěstovaným zvířatům, které nemají přirozený pohyb a tím trpí množstvím degenerativních poruch. Psí maso není zatíženo pesticidy, antibiotika a stresory. Nejceněnější jsou proto odchycení volně žijící jedinci, v jejichž mase pocítíte kus nespoutané divočiny. Psi chovaní v domácnosti obvykle nabízejí uvolněné spokojené maso" - nezbývá než vypnout PC a vyrazit na inspirativní večeři!
Trošku masochistická slova s ohledem na to, že nám loni v létě zmizel náš Tonda. Byl totiž v nejlepších letech pro avizovaný výkup. Ano, Dog heaven na webu je sice mystifikace, ale jinak se domnívám, že černý obchod se psím masem kvete, nejen se psím. Ostatně, kočičí také není špatné...zkusili jste už někdy veverku nebo havrana? Sháním recept na špačky!

Pojedete-li příští týden někdo do Montpellier nebo alespoň okolo, určitě se stavte na "Millésime Bio 2011", což je 18. ročník veletrhu organických vín, který proběhne v areálu mítního výstaviště ve dnech 24. až 26. ledna. Očekávání jsou vystavovatelé v počtu 560 z celkem 15 zemí. Podrobnosti naleznete zde.
Jinak aby toho nebyo málo z jakéhosi kalendária, zde je tip na pár dalších akcí:
VINEX 2011: termín je sice dán (2. - 4. 3.), ale není zatím jisté, zda veletrh vůbec bude. Doporučuji sledovat tyto stránky, echo by měli dát snad do konce ledna.
China Drinktec 2011: 9.-11.3.; jde o export mnichovského Drinktecu do Číny, tedy jinými slovy veletrh pro všechny možné nápoje, od nealko, přes pivo a lihoviny a vínem konče. Více zde.
Viticulture+Viniculture 2011: maďarské vinařské podujetí ve dnech 26. až 29. 1. v Budapešti, webík mají zde.
Salon vín v Oděse na Ukrajině: 3.-5.2.2011
VINARIA Plovdiv: 23.-26.2. v Plovdivě v Bulharsku, více zde
Vino 2011: 7.-10. 2. v Ljublaně ve Slovinsku. Více zde.
Indie: Taste 2011, 27.-29.1. v Bombaji - web zde.

Docelá zásadní a z dlouhodobého hlediska důležitá je tato zpráva. Sleduji už od dětství např. hladinu několik studní v Němčičkách a za těch cca 30 let došlo prakticky ve všech k výraznému poklesu, nejméně o polovinu, povětšinou více, mnohé studny zcela vyschly a to i ty, které mají skoro ke třiceti metrům hloubky. Potoky již vlastně nejsou, snad se jen zjeví kudy tekly když přijde zjara silná obleva a nebo při bouřkách. Prameny z dob dřívějších se po letech objevili sice loni, ale to i přes ty deště není až tak významné, neboť nešlo až tak o zásoby podzemní vody, jako spíše v nedostatečnou jímavou kapacitu půd a vsakování a mnoho z těch "pramenů" byla spíše polopovrchová voda, stékající nehluboko pod povrchem půdy a nemohoucí se kvůli různým faktorům dostat hlouběji do podloží.
Když uvážíme, že přibývá zastavěných území, všechno se betonuje, asfaltuje, mezi vinicemi, kde byly dříve polní cesty, vyrůstají cyklostezky (přes asfalt až tolik vody nevsákne), je zjevné, že se množství vody, které se nazdrží v krajině pro vsáknutí, ale je rychle odvedeno (jen proboha aby neuškodilo!), neustále kumuluje a krajině chybí - ta si chybějící vodu bere z podzemních zásob - tedy pokud je už nevyčerpal člověk....
....ale dost už úvah. je to téma na samostatný příspěvek. Tady jsem jen chtěl upozornit na zajímavý fenomén. Taková obyčejná věc jako voda, kdo by to byl řekl...
 


Komentáře

1 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 21. ledna 2011 v 8:46 | Reagovat

Ale jistě, recept na špačky měl už Nero Wolfe. Na blogu jsem ho měl už v roce 2008, je to tady

http://vins.blog.cz/0809/vypisky-z-cetby

:o)))

2 Helena Helena | E-mail | Web | 27. ledna 2011 v 19:04 | Reagovat

Posilam orignalni recept na tvuj mail z knihy "Les recettes originales de Jean et Pierre Troisgros" (3 hvezdicky Michelin od r. 1968). V jejich francouzskem originale stoji, ze se maji pouzit cerstvi, mladi jedinci  (cca 2 hodiny po uloveni) a nejlepsi jsou pry "mauvis" nebo "vendangeuses" (asi to jmeno posledne jmenovaneho druhu spacka ma svuj vyznam, nebot fr. "vendanges" znamena "vinobrani":-)) Na webu jsem take nasla, ze minuly rok meli ve Francii spatnou sezonu na spacky a tak byli myslivci nuceni strilet drozdy, aby uspokojili poptavku...

3 wedding guest dresses wedding guest dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 12:40 | Reagovat

wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post
http://www.speakdress.com

4 Avito321Sr Avito321Sr | E-mail | 29. září 2017 v 2:35 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как положить деньги на авито кошелек через сбербанк
авито вложу деньги
пропишу за деньги авито
как удалить аккаунт с сайта авито
авито кошелек из крокодила

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama