Trpaslík

26. prosince 2010 v 6:03 | richard |  Nedělní literární chvilka
Citáty o víně od brněnského vydavatele Šimona Ryšavého jsou pravděpodobně co do formátu nejmenším literárním dílem s vinařskou tématikou.

Pidiknížečka, která je dokonce menší jak krabička od sirek, má využití i například jako bonusová ozdůbka darované láhve vína - má perforaci a v ní provázek, díky kterému je zavěsitelná na hrdlo láhve.
Má neuvěřitelných 128 stran a vyšla už v několikerém vydání, která podpořil jak Jihomoravský kraj, tak i Vinařský fond. V mém vydání z roku 2007 má dokonce promluvu v úvodu a jedinou fotografii v knize přes celou stránku (sic!) i sám hejtman, tehdy St. Juránek.
V knize jsou jak krátké výroky slavných na adresu vína, tak i delší výňatky z literárních děl. Najdeme zde jak lidová rčení k vínu, tak i národní přísloví či lidové pranostiky. V závěru je pak poněkud nepochopitelně zakomponován výběr charakteristik různých vín, zřejmě vybraný autorem, resp. tím kdo texty dle výběru z internetu a různých knih dílko sestavil - sám nakladatel Š. Ryšavý.
Citáty o víně jsou milou drobností, která umí zpestřit lahvinku-dárek. A kde je k máni? Buďto přímo u vydavatele a nebo ji kusově prodává i tento eshop, který má i svou kamennou alternativu pro ty co se nedostanou tak často do Brna-centra.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama