Před 100 lety...

31. prosince 2010 v 7:07 | richard |  Co bylo...
Dnes se trošku koukneme do historie vinařského dění v zemích z Vídně dirigovaných...100 let zpět.


O stavu vinic v roce 1910
Hustopečsko, velmi silný vinařský okres, celkem vykazuje vyhlídky na sbírku smutné. Sem tam bude sice nějaký hrozen, ale velice řídce se najde. Révokaz silně postoupil. Perenospora tu všude řádila v netušené míře. Trojnásobné postřikování sice sem tam udrželo list, ale všeobecně škoda peronosporou jest veliká. Na př. v Přítlukách, v Rakvicích, Vel. Pavlovicích, Zaječí, Štarvičkách, Hustopeči, Němčičkách atd. ukázala réva z jara krásnou naději, vzrůst při rašení; přišly mrazy dubnové, dobrou třetinu úrody zničily, nepříznivý čas při odkvětu révy umenšil dále úrodu hroznovou, deštivé léto, peronospora, Oidium, obáleč révový, černá spála, révokaz, zbonoska révová (vincůr) a jiní škůdcové přivedli vinice do stavu žalostného. Tak na př. stříkáno vícekráte a to silnějšími roztoky skalicovými, a vinice jsou přece silně spáleny "rudou", některé skoro "na tabák". Mimo to v některých místech i krupobití značně poškodilo vinohrady. Vinice se silně zaplevelily. Vyhlídky na vinobraní jsou mizerné. Kde bylo použito silnějšího roztoku na Sylvánské nebo na jednoroční nebo na dvouroční výsadbu štěpovanou, spálil se list roztokem. Vškolené, štěpované révy utrpěly velice jednak hned nepříznivým počasím při vysazování, jednak perenosporou. Obchod vínem jest celkem mdlý, zásob málo, r. 1909 40-46 h, r. 1908 64-70 h ovšem dle jakosti.
(Vinařský obzor č. 8, r. 1911)
Neuvěřitelné! Nepřipomíná vám to něco? Historie jako by se tu po století opakovala. Vše už tu bylo, věci dobré, i ty zlé, vše se jen vrací, opakuje...

Výčepní daň na Moravě má býti zavedena, aby tak získán byl větší obnos ku sanování zemských financí. Dle projektu zemské vlády má tato daň vynésti 7 mil. K ročně. Nejvíce má být postižen výčep kořalky. Jednotlivé sazby mají být stanoveny následovně: 1. Z pálených lihových nápojů z hektolitru čistého alkoholu, který jest v nich obsažen: a) ve výčepu od 30-90 K, b) v prodeji na drobno od 20-69 K, c) v drobném obchodě od 12-36 K. 2. Z vína, polovína, umělého vína, ovocného vína, ovocného moštu, medoviny a medových nápoj z hektolitru: a) ve výčepu od 5-15 K, b) v prodeji na drobno od 3-9 K, c) v drobném obchodu od 1-6 K- 3. Z piva z hektolitru: a) ve výčepu od 40-80 hal., b) v drobném obchodu od 20-40 h. Podobná daň výčepní zavedena jest již v Haliči.
(Vinařský obzor č. 10, r. 1911)
Berní saň tu byla, je a bude. Dokud bude koho obírat... Ale danit i výčep moštu? Zběsilost...

Víno dražší. Dle sdělení, rozeslaného svazem moravských obchodníků vínem, zemským svazem vinařů a velkoobchodníků vínem v král. Českém, jakož i svazem rakouských obchodníků vínem stouply následkem špatné letošní úrody ceny vín do ohromné výše, kteréžto zvýšení při jednotlivých druzích až i 30 proc. obnáší. Vinou toho je letošní velice špatná úroda, kteráž kromě nepatrné části jižních Tyrol, v celém Rakousku velcie byla citelna, jakož i okolnost, že zásoby z dřívějších let téměř úplně jsou spotřebovány.
(Vinařský obzor č. 10, r. 1910)
Zřejmě je tedy opodstatněné při neúrodě zdražit i nyní v tomto století. 30% nahoru to asi nebude, ale cena by se pohnout měla. Stejně to bude brzy vypité. I když, ta kyselinka svádí k založení do hodně temnéhou koutka sklepa...

Dotazovna
Dotaz 64: Mohu formaldehyden vyčistit sud?
Odp.: Formaldehyd jest jedovat, nádoba na víno se formaldehydem čistiti nesmí.
Dotaz 66: Mohou se natříti karbolinem podklady - kantnýře - na sudy?
Odp.: Nesmí nikdy. Sudy na karbolinem natřených podkladech natáhnou do sebe zápach z karbolínu a dodají jej i vínu v nich chovanému. Také při stáčení víno lehce nasákne zápachem karbolinovým. Takové víno jest škodlivé zdraví, odporné na pití, cítiti je karbolinem. Kantnýře můžete natříti 10-15% roztokem modré skalice a řádně venku osušiti.
(Vinařský obzor č. 10, r. 1910)
Chemie tehdy neznalý obecný lid pokládal vsktku záludné otázky! Co se ovšem v té době začínalo dít ve vinicích v rámci ochrany proti různým "neřádstvům", o tom raději ani nepsat. Slavné časy před(-oidiové,-peronosporové, -révokazové)...!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama