107 000 Kč potřetí.....přiklepnuto!

23. listopadu 2010 v 10:18 | richard |  Reportáže
Nadace VIA ve spolupráci s Jihomoravskou komunitní nadací uspořádaly dalo by se říci již tradiční Dobročinnou aukci vín moravských vinařů, jejíž výtěžek putoval na podporu neziskových, občanských a komunitních aktivit na jižní Moravě.
Akce se uskutečnila včera v pražském hotelu Marriott za účasti významných osobností ze světa byznysu, diplomatických kruhů, vědy a politiky. Zájem o poskytnutí svých vín do této benefiční akce mezi moravskými vinaři rok od roku stoupá, což ukazuje třeba i fakt, že prestiž této akce a s ní spojená dobrá (a neplacená - vlastně jen darovaným vínem) reklama může vybudit například vinaře Radka Balouna k tomu, že poskytne do aukce skvost ze svých skvostů - výběrový Sauvignon ze sklizně 1936.

Už před zahájením aukce, na kterou přišlo několik stovek velmi dobře naladěných a pro zdar celé akce i dostatečně nabuzených dražitelů, se v kuloárech a přilehlých lobby šuškalo, že jsou až čtyři zájemci o tento klenot. Během dražby, která mnohá vína vynášela od vyvolávacích cen až o desítky násobků výše, jsem začal přemýšlet, jestli těm dobrým jídlem a dobrým pitím (kuchařům hotelu a moravských vinařům dodavajícím vína do volné ochutnávky patří díky!) rozjařeným dražitelům zůstanou nějaké peníze a moje obava se ukázala jako opodstatněná, když po vyvolání dražební položky č. 26 se z davu nezvedlo žádné dražební číslo a licitátor uměle prodlužoval vyvolávání až do únosné meze.

Skoro to vypadalo tak, že Radek Baloun si sám to víno koupí a odveze zpět domů, jak předem avizoval. Organizátoři ale aukci tohoto vína pohotově přesunuli až na samotný závěr. Ukázalo se to být jako rozumným, protože se z davu vyloupl decentní prošedivělý pán, který nakonec své číslo zvedl a 107 000 Korun českých tak odeslal na účet nadačních aktivit.
Příspěvek píši ještě pod čerstvými dojmy a bez podrobnější tiskové zprávy od organizátorů o celkových výsledcích, takže o události se rozepíšu podrobněji ve Vinařském obzoru (ve VO12 nebo VO 1; jistě) a nebo v některém z dalších příspěvků zde (možná).
 


Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 23. června 2011 v 7:50 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

2 plus size evening gowns dresses plus size evening gowns dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:11 | Reagovat

I see the high quality of your website which platform are is it using?
http://www.speakdress.com/cocktail-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama